Дата и час: 19 Апр 2024 17:40

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 4
 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014 23:55 
Offline
B&K Garage Customs
Аватар

E30: комби, акула и палатка
Регистриран на: 10 Яну 2013 15:23
Пол: Мъж
Мнения: 1361
Ако трябва да съм честен... С кеф бих карал 525ix E34 комби за ежедневна..

_________________
Рилоудер

Изображение
https://www.facebook.com/events/625976980816824/ Втора
https://www.facebook.com/events/1575118509392474/ Трета
https://www.facebook.com/events/1753119984903631/ Четвърта


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 00:02 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
аз ако трябва да съм честен бих карал перфектна 30-ка уникат всеки ден
и да имам едно хале с части и да не ми пука дали нещо и е станало,
ама ей на не ми се получава та мисля да ходя да си лягам, че утре съм на работа :hihi:

пардон, днеска съм на работа :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 00:20 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Прав си, дори лягайки си. :D

https://www.youtube.com/watch?v=05DdCp9mtCQ#t=92

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 00:33 
Offline
Психонавт

Регистриран на: 24 Ное 2013 18:32
Мнения: 156
Гриша написа:
В плюс намирам това, че имам тонове резервни части, тъй като са ми еднакви шасита и хоби колата и ежедневника.

На мен не ми харесва как се карат нито е36 нито е46. Нагоре по стълбата слава богу не съм се катерил. На теб ако ти харесват как се карат е46 и е36, според мен скочи на е36, без значение какъв вариант, стига да отговаря на нуждите ти. Ще имаш на разположение много резервни части (мисля още се намират), имаш предимства и от е30 и от е46, без някои от недостатъците им.

А защо не си оставиш голфа, не караше ли един сив 4 .... По удачен вариант здраве му кажи.

Това, хоби колата и тази за забавления да са едно шаси е огромен +. Бих си взел още едно е30 комби 2.8 за ежедневка, но няма как да не го мисля, не че няма да го пазя. Проблема със сегашната ми кола е че е на предно, а на мен ми се кара задно, но без да ми пука, толкова колкото за е30-ката.

Гриша, какъв е проблема с удоволствието от шофирането при е36/46? Няма нищо общо с е30, това е ясно, но друго какво не ти харесва?

За зимата, вместо иХ слагаш хубав шпер + гуми с шипове (ако си изрод) и готово. :drive:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 09:39 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Ами в Е46 не ми харесва позицията ми, чувствам се все едно карам от задната седалка и предницата е много далеч от мен, освен това самата кола ти дава усещане да си изолиран от външния свят, което мен не ме кефи.
В Е36 не ми харесва че като седна и се чувствам като в голф буквално - всичко е някак си евтино. Поне така ми изглежда на мен.

И двата модела нямат директното усещане за пътя като е30ката. Няма го чувството, че караш с цялото си тяло и мисъл. Говорим за модели без подобрения по окачването. Ясно е, че ако сложиш полиуретани, махнеш сервото, нагласиш камбъра, смъкнеш я с твърди пружини с хубави амортисьори всяка тройка ще стане директна и интересна за каране.

Така ме карат да се чувствам е36 и е46, а накрая на деня ние нали това търсим в една кола със задно предаване -как ни кара да се чувстваме. Аз в трийската си се усмихвам всеки път като я карам. Нищо че е в статус бангия в момента.

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 10:45 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
Гриша написа:
И двата модела нямат директното усещане за пътя като е30ката. Няма го чувството, че караш с цялото си тяло и мисъл. Говорим за модели без подобрения по окачването. Ясно е, че ако сложиш полиуретани, махнеш сервото, нагласиш камбъра, смъкнеш я с твърди пружини с хубави амортисьори всяка тройка ще стане директна и интересна за каране.

Гриша,

с цялото ми уважения ама не мислиш ли, че тези подобрения нямат място в "ежедневка" ...
айде пружини и амортисьори хубаво, лодка не е приятно да се кара, но като говорим за ежедневка
все пак е редно и думата комфорт да фигурира, сигурност също, защото все пак и най-големия
авто фен не "кара" 100% от времето, а не малко се вози и придвижва от т. А до т. Б,
та в тези моменти не е никак лошо колата да не е толкова директна, твърда, рязка и да не усещаш всичко ...

щото едно е да праснеш днес 500-600 км с обезшумената, възтежичка и прочие 46-ца и друго с е30-ката,
която дори и в сток/бангия вариант наистина дава съвсем други усещания заради, които и всички сме тук ...

Въпроса тук е по-скоро въпрос на концепция, а също така и перспектива ...
Доколко е перспективно е30 да се ползва за ежедневка в следващите 5-10 години?
Ти си хардкор :hihi: , знам, та въпроса е риторичен, но не е за пренебрегване ...

Още една страна на конкретния избор - към момента доколкото разбирам ежедневката е Голф или там нещо на предно ...
Една 36-ца 328 си мисля, че е огромен скок в ежедневното усещане за каране ...

Paul Roche написа:
За зимата, вместо иХ слагаш хубав шпер + гуми с шипове (ако си изрод) и готово. :drive:

квото щеш да слагаш не можеш с един предавателен мост да постигнеш нищо близко до 4х4 ...
гумите с шипове къде и колко ще ги караш, зимата не е само сняг ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 10:57 
Offline
Dr. Recaro
Аватар

E30: '85 318i + '85 325йе
Местоположение: София/Бургас
Регистриран на: 18 Ное 2012 22:39
Мнения: 1277
Правилно, скокът ще е голям. И правилно - аз съм извратен.
Подавам си молбата за автоматичен бан, ако пак се изказвам в такива теми :hihi:

_________________
"You could roll an E30 in a BMW showroom today and people would think:
Well, they finally got the 1 series right!"


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 11:06 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
:hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 11:35 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
Гриша написа:
Ами в Е46 не ми харесва позицията ми, чувствам се все едно карам от задната седалка и предницата е много далеч от мен, освен това самата кола ти дава усещане да си изолиран от външния свят, което мен не ме кефи.
В Е36 не ми харесва че като седна и се чувствам като в голф буквално - всичко е някак си евтино. Поне така ми изглежда на мен.

И двата модела нямат директното усещане за пътя като е30ката. Няма го чувството, че караш с цялото си тяло и мисъл. Говорим за модели без подобрения по окачването. Ясно е, че ако сложиш полиуретани, махнеш сервото, нагласиш камбъра, смъкнеш я с твърди пружини с хубави амортисьори всяка тройка ще стане директна и интересна за каране.

Така ме карат да се чувствам е36 и е46, а накрая на деня ние нали това търсим в една кола със задно предаване -как ни кара да се чувстваме. Аз в трийската си се усмихвам всеки път като я карам. Нищо че е в статус бангия в момента.


Изображение

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014 11:38 
Offline
е30 зависим
Аватар

E30: 325i coupe
Местоположение: София
Регистриран на: 13 Авг 2013 15:40
Пол: Мъж
Мнения: 2119
:hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 4
 [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Time zone: Europe/Sofia [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade