Switch to full style
Раздел за обсъждане на други модели на БМВ.
Добави отговор

Е38 735 или 740 бензин на гас разбира се!

15 Май 2016 07:41

Ей на от заглавието се вижда какви мисли се въртят из онуй място започващо от раменете ми и свършващо в дълбините на без
края.
Колата ще бъде както се вижда газифицирана и ще изпълнява надявам се вярно задължението си да ни вози из България и отвъд дори тъй като обичаме да пътуваме.
Обаче тъй като такава аз лично нито съм имал нито съм карал,а само съм се возил не мога да знам коя е за предпочитане.
Като разновидност дали преди или след фейслифта коя е по-добре?
Кой мотор от двата е правилният от към здравина?
Подръжката предполагам е еднаква така,че за нея не питам.
Колата да се търси ли в дългата версия iL или не.
Кой екстри е хубаво да има и кой не(т.е. такива който създават проблеми системно на тези години).
Има ли разлики в скоростите преди/след фейса при автоматите и кой са за предпочитане.
Ръчка на 7ца не искам.Тук комфорт се търси(без икономията като изключим гаста де :hihi: )
Та така споделяйте ако знаете.

Re: Е38 735 или 740 бензин на гас разбира се!

15 Май 2016 10:00

Без въобще да имам понятие от Е38 изказвам моето мнение - дългата версия грознее, то и без това си е шлеп, а и още да се удължава ми е безсмислено, мотора винаги по-голямата кубатура, екстрите в един автомобил, които си струват са климатика, хидравлика, централно и ел стъкла, като мога дори без последните 3 :D В крайна сметка при кола на старо - възможно най запазеният екземпляр, който намериш!

Re: Е38 735 или 740 бензин на гас разбира се!

15 Май 2016 10:24

Звънни на Григор, бря, той от 2 години търкаля едно 740 на газ. Даже наскоро и окачване сменя.

Re: Е38 735 или 740 бензин на гас разбира се!

15 Май 2016 16:20

За него и колата знам.Ма Григор от коли разбира колкото аз от самолет.
В неговата съм се возил с кофти окачването и ми хареса(в смисъл колата не возията).Разхода и той ми хареса.
Сега въпроса е ако изпадне читава 3.5 има ли смисъл или 4,4 трябва да е.
Разликата в конете не е много ама въртящото момент е повече.
А и за кутиите ако има знаещи да кажат коя с коя кутия и повече инфо за същата.
Ако не ще отделя две три вечери и сам ще си разбера ма ей на хубаво е от тук да го разбера,а и форума да не стои празен. :mrgreen:

Re: Е38 735 или 740 бензин на гас разбира се!

16 Май 2016 00:07

Моето мнение е да си вземеш М60В40, простак е откъм електроника (което е хубаво) и като се има предвид, че ще я омаскаряваш с АГУ, поне да има сила да тегли тия 2 тона кораб.

За скоростните кутии не се притеснявай, ще я счупиш само ако я оставиш без масло.
Добави отговор