Дата и час: 28 Мар 2024 19:50

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 5
 [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2013 00:25 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Искам да благодаря специално на Иван, който през последните 4 дни се занимава почти изцяло да ми помага със събирането на колата. След като миналия уикенд всичко по екстериора беше изпасвано, някои неща са свалени от колата и продължава усилено да се реди. Тази седмица си купих климатик и с Иван го свалихме сами от колата донор. Инсталацията на климатика сме я запазили непокътната. След доста мъки всичко беше наредено както при донора, което включва и редене на пинове в бушониерата. Този процес с кабелите ще го покажа в друга тема. Освен нареждането на инсталацията на климатика, се позаиграхме да нащракаме и инсталацията на чистачките на фаровете. Всички тези снопове с доста игра ги намотахме с текстилно изолиращо тиксо. След като всички снопове бяха наредени по колата, се занимахме с предното окачване и поставянето на мокета и климатичното тяло. Предните макферсони и щитове минаха на боя, след което наредихме билщайните и тъй като не се сетих да взема от Камен инструмента за стягане на гайките, трябваше да правим друг. По предните макферсони сменихме амортесьорите, пружините, гумените подложки отгоре и отдолу на пружините, опорите и дискове с наклатки и датчик. Имаше и заигравка със спирачните апарати - раздвижване, мазане на водачите и освежаване. Сменихме и тампоните и държачите на предната стабилизираща щанга. Мокета влезе безпроблемно. По тялото на климатика голямата игра не беше с монтирането в купето, а по скоро с разглобяването и изчистването му. Налепихме нови дунапренчета на клапите и голямото уплътнение между климатичното тяло и таблото. След като монтирах перката на климатика на новия радиатор BEHR, ми се стори че изглежда сива и захабена, но докато я гледах на оная кола си виках тая перка е уникална, но новото си е ново. Сложих и ново резисторче за степените на перката.
Следва редене на задното окачване и накрая ще сложим мотора и салона.
Ето обещания снимков материал:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2013 01:10 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Днес понаредих инсталации, всичко да мине както трябва. Сложих таблото и накачих жилата на парното. Сложих и борда, инсталацията на който прихванах на стандартните опашки вътре в таблото. Ако реша да го свалям ще е със сваляне на таблото.
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2013 01:15 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Не съм писал скоро в темата, но това не е защото не се работи по колата.
В последно време наредих всичко по ел инсталацията, като най-голямата разправия беше с климата и с измиването на фаровете. Наредих салон табло и почти всичко от вътре освен кори на врати и задни. Имаше доста дребни изненадки и щипчици тук там. Едно оборотно воланче колкото да я пребутваме. Освен това обслужихме малко мотора. По мотора смених ремъци ангренажен и обслужващи, маслена помпа с цедка, тръбичка за мазане на вала, водните маркучи и някои от вакумите, разни гарнитурки тук там е - капак клапани, при помпата и капаците и тези на картерите, разни водни изходи, о пръстенчета, семерините на к вал, водна помпа, виско, д. капачка и разни дреболии които няма да описвам. Железния капак на ангренажа ми на през песъкоструй и доби много приятен вид в цвета на колата. :hihi: Дойде ред и на ск. кутия. По нея смених трите семерина, двете пробки че бяха спекли и масло, естествено нов съединител, а като бонус дойде и един чисто нов оригинален маховик на дора цена. Тези дни събрахме цялата тази конфигурация и днес Е30чицата вече има сърце въпреки че още няма пулс.
Показвам и малко снимков материал. Извинявам се че не съм снимал повече, но ми беше мерак и то в еуфорията не се сещаш:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2013 18:38 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Днес досъбраах разни дреболии. След последния ми изпит ще се продължи, че малко остана.
Изображение
Да покажа и РЗ-а вече на колата:
Изображение
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2013 00:48 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Приятно изглеждат джантите.

Малко поправка на спирачните апарати по съвет от Камен и сега изглеждат така:
ИзображениеИзображениеИзображение

Свалихме и задния мост за малко рециклиране. Приготвил съм тампони за моста, тампони за носачите, тампон на дифа, жила на ръчната, дискове, накладки, датчик за накладките, накладки на ръчната, маркучета, пружинки за наклатките на ръчната и механизъмчетата, масълце за дифа и малко крепежчета. На снимките съм поизмил цялата конструкция, но след това последва доста по детайлно изчистване след като поразглобихме. Правя сметка утре-другиден да го събера и ще го снимам обслужен.

ИзображениеИзображениеИзображение

Рапорт предаден.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2013 00:03 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Не че не искам да кажа ама тия дни много ми се събра и пътувания из страната и работа във всеки удобен момент по Е30ката а и утре отивам на море и исках да свърша някои неща и не остана време да седя в нас.
Днес събрахме всичко по задния мост и задните спирачки. Етоп малко снимки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Наредих и супротите, но не съм ги снимал.
След морето планирам да понаредим още малко дреболии и течности и да палим.

Тоя консервант който беще по моста и носачите не успя да се измие напълно, но аз и не съм имал за цел, та се чудех с какъв консервант да напръскам колата отдолу. За кухините ползвах Валволин, но той си беше за кухини, а за носачите и пода не знам какво да ползвам пак ли него или имате по-добра идея.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2013 19:43 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Прибрах се вчера от море и ето малко чаркалаци, които бях поръчал и прибрах чак днес:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
В понеделник ще наливам течности.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2013 10:58 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Изрових един стар архив който съм забравил да кача. Тва е моста след песъкоструй и грунд и боя:
Изображение

Антифриз взех Хепу, спирачна течност Феродо:
ИзображениеИзображениеИзображение
И малко дреболийки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Понаредих я, но снимките не са от преди някоклко седмици и има още наредени неща по колата:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Това е колата с хардтоп и понаредена вече:
Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013 21:26 
Offline
Кумът
Аватар

E30: 92' E30 M40 cabrio
Регистриран на: 28 Сеп 2012 10:49
Пол: Мъж
Мнения: 640
Понеже за трансплантацията на климатика бях накупувал всички дифузьори за пред и зад радиатора за клима и единственото, което не беше точно беше че маската ми е без втора дупка, това вече ще бъде поправено. Намерих много добра маска и сега чака ред за боя:
Изображение

Освен това си набавих и много добър консервант с който ще напръскам отдолу колата:
ИзображениеИзображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2013 20:58 
Offline
Аватар

E30: мечта
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2012 11:11
Пол: Мъж
Мнения: 248
Изображение Изображение Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 5
 [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade