Дата и час: 28 Мар 2024 19:24

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2013 18:36 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Колеги,

Предлагам в тази тема да споделяме информация и впечатления относно различни стругари, фрезисти и/или фирми, които могат да изработват поръчкови детайли като фланци, планки, адаптори всякакви и т.н. Бих искал информацията да се подрежда в следната последователност:

1. Име на майстора или фирмата;
2. Телефон;
3. Адрес;
4. Качество на работата;
5. Срокове (и тяхното изпълнение);
6. Цени;
7. Друга информация.

Започвам с моята Стружка:

1. Бай Нено

Изображение

2. 0878 407409 и 0887 469829

3. София, ул. Роса; 1138 София, кв. Горубляне, Младост

http://www.bgmaps.com/link/1C76B1C39A2B ... 9D0F246D8E

4. Работи много качествено и прецизно, без компромис

5. Никога не спазва предварително определения срок, в повечето случаи забавянията са сериозни, с което ме отказа да го ползвам за нормални поръчки, а единствено за неща, които не изискват срокове и въобще не са спешни

6. Никога не определя цената предварително (което е дразнещо), а винаги след като е свършил работата. Цените са поносими, предвид качеството и прецизността, с която работи

7. Не може да изработва големи детайли, защото струга му е среден размер. Няма фреза, доскоро ползваше услугите на един фрезист, сравнително добър, но вече няма възможност да се ползва. Освен стругарска работа, при него може да се шлайфат глави (без други манипулации). Много грамотен човек, с голям опит, но ако имате нерви да чакате.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2013 17:08 
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2013 15:56
Мнения: 3
Здравейте,
току що се регистрирах, но веднага намерих тема в която мога да бъда полезен. От време на време ходя при един човек който има обемна ерозия да ми върши разни работи които са свързани с работата ми или просто да ми направи някое приспособление за домашна или професионална употреба. Като казвам че има обемна ерозия това е машината която съм виждал, но обикновено му давам скица на това което искам да стане и той го прави. Става въпрос че понякога нещата не са за неговата машина но той ги прави от което стигам до извода че или има или знае къде може да ползва струг, фреза, шлайф и термообработка на детайлите (закалява ги)

Човека има фирма така че пуска фактури при нужда

1. фирма Екида ЕООД - сайта е http://www.ekida.org (ако е проблем линка към сайта моля някой модератор да го изтрие)
2. тел. 0879 846-152
3. гр. Пловдив до стадион Пловдив
4. Нямам оплаквания. Не само към ерозийната работа. Шлайфаните детайли цепят стотна от милиметъра
5. Обикновено няколко дни, но на мен не са ми трябвали по-спешни изработки. Никога не е правил нещата на момента пред мен, но мен не ме интересува кога ще ги прави, интересува ме да станат както трябва
6. Аз съм доволен. Според проучванията ми работата на подобна машина върви към 20лв на час, но в никоя фирма не казват колко часа ще се работи даден детайл. При този човек се разбираме колко ще ми струва да се направи детайла ако може да прецени и цената обикновено ме устройва
7. Понякога му казвам какъв е проблема и заедно измисляме какво може да се направи. Предварително се уговаряме по телефона за среща понеже редовно не е на посоченото място и обикновено се срещаме вечер. Работи събота и неделя което за мен е много удобно ако правя нещо частно. На посочения телефон понякога отговаря някаква жена и след това той се свързва с мен. Нямам снимка на човека но темата май не е за конкурс за красота :roll:

Сега като чета какво съм написал изглежда че му правя някаква голяма реклама на този човек, но като съм доволен от нещо няма как да твърдя обратното


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2013 21:16 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Нишковата ерозия понякога е незаменима.
Аз навремето правих един преход към slip-on гърне на Ямашката и единствената опция беше нишкова ерозия:

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2013 21:46 
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2013 15:56
Мнения: 3
Тези детайли според мен не е задължително да бъдат направени на нишкова ерозия, но вероятно на нея ще станат доста по-точни като размери а и работата за този който ги прави ще бъде далеч по-лесна. От там вероятно ще дойде и по-ниска цена въпреки че на тези машини не им се носи славата за ниска цена на извършената услуга. И обемната и нишковата ерозия вършат много работа в случай когато традиционните машини са безполезни, а някога излиза и по-евтино
В крайна сметка според мен важното е работата да е свършена както трябва защото ако не е свършена както трябва дори и много ниската цена не е оправдана


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2013 21:49 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Загледай последния детайл.
Иначе за другото си прав. :thumbsup:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Ное 2013 20:06 
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2013 15:56
Мнения: 3
Като се има предвид каква работа ще върши канала може да се направи и на други машини, но както казахме правилния начин е този :thumbsup:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015 21:38 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Актуализация: При бай Нено не ходя отдавна, защото страшно много бави нещата. Например, ако нещо може да се направи за два дни с почивки, той го прави за около месец. :thumbsdown:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2015 12:10 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
"Новия" фрезист се оказа поредното разочарование...
На 15 юли съм му дал да ми изкопае два сферични лагера и да направи две вложки за задните тампони, днес ми вика "Не съм те забравил, ама още не съм ги почнал нещата!" :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 8 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade