Switch to full style
Само за бензин и дизел, алтернативни горива нямат място в този раздел.
Добави отговор

Запечатване на резервоар отвътре?

04 Юни 2017 23:23

Та имам следният проблем .. след като закупих поредната си черна дупка, която не палеше, се оказа че бензиновата помпа е изгоряла. Реших да извадя помпата, за да видя какво се случва в резервоара и воала:
papppp.jpg
papppp.jpg (127.37 KiB) Прегледано 6310 пъти

Общо взето няма много ръжда вътре, обаче беше пълен с някакви грозни налепи (било то от останало лошо гориво или конденз).
Тук е момента да кажа, че автомобила не е бил каран дълги години!
След като тази гледка се откри пред очите ми, реших да търся нов. Цените от 300+BGN, който получих не ми допаднаха много, а идеята че ще намеря читав втора употреба бяха мираж.
Това ме подтикна все пак да сваля моя и да видя, какво е положението.
sdddddd.jpg
sdddddd.jpg (164.08 KiB) Прегледано 6310 пъти

Отвън се оказа в завидно състояние или поне по-добро от 95% от резервоарите, който съм виждал.
В следствие на това реших да пробвам да го изчистя отвътре. Купих 25 литра винен оцет и останалото допълнихме с вода.
Вече една седмица резервоара е оставен да "ферментира" на слънце и мисля следващият уийкенд да го изпразня, и да видя какво се е получило.
С какво ще ми препоръчате да го обработя след като бъде обилно измит?
След оцета ще има места с гол метал, който няма да е добре да оставям на произвола, та чакам идеи и препоръки.
Мерси!

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

04 Юни 2017 23:56

Ръждопреобразувател на Вюрт. Мисля, че около 200-300 грама ще ти стигнат.

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

05 Юни 2017 22:18

Имаш предвид след като го измия от оцета и изсъхне, да сипя вътре вюрт-а и да разбълникам?
Дали няма да се разтвори от бензина след известно време?

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

05 Юни 2017 22:23

Няма, създава се много стабилно химично съединение.

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

05 Юни 2017 22:35

Супер .. като му играя водоструйката тези дни ще снимам резултата!
Сигурен съм, че и други ще се сблъскат с това.

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

06 Юни 2017 13:22

Във фейсбук напоследък въртят едни нови продукти на фирмата Fertan.Останах с впечатление, че се занимават основно с антикорозионна защита.Твърдят, че преобразувателят им е с много по-високо качество от вюрт разни такива.Отделно имаха клипове точно за запечатване на резервоари с някакво специално покритие.Нагледно после разрязваха резервоар да покажат.Лично нямам наблюдения над продуктите, но изглеждат интересни.

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

07 Юни 2017 22:10

Бях ги мярнал и аз, но по спомен излизаше скъпо.
Сега им потърсих поста "у фейса" и казват следното:
Цената на комплекта обезмаслител, фертан и тапокс за резервоар до 20 литра е 116лв.
Според мен за тези пари ще е по-добре да се купи нов :lol:
Това което ме озадачи по-скоро е следното:
Разликата в състава има и тя е основна. Вюрт обработва ръждата,но пази метала максимално 18 часа. След което започват наново процесите на окисление. На самата опаковка на Вюрт си пише , че до 18 час трябва да се нанесе защитното покритие, което в повечето случаи е невъзможно
:dunno:

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

07 Юни 2017 22:21

Ела в гаража да ти покажа груба ръжда, обработена с Вюрт отпреди 3 години в какво състояние е.
Все пак, ти си решаваш, нямаш бърза работа.

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

07 Юни 2017 23:13

Вярвам аз :D Все пак маркетинговата им цел е да изпъкнат пред конкуренцията (или оправдаят цената си), а целта на форума е да достигнем до истината :thumbsup:

Re: Запечатване на резервоар отвътре?

07 Юни 2017 23:24

Вярно е цифра това за резервоарите. :shock: Иначе преобразувателят изглежда 1:1 с този на вюрт, ако не се лъжа и цената беше близка.И аз го четох това за разликите с вюрта, ама дали е така...Според мен пак е на основата на танинова киселина, нищо чудно да се окажат много близки по състав.Любопитен съм и по-нататък ще го пробвам и ще ги сравня.Ако някой колега ме изпревари и има наблюдения, нека да пише.
Добави отговор