Дата и час: 28 Мар 2024 18:41

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2017 17:13 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Не съм ъпдейтнал е30 темата си - разкайвам се и обещавам да се поправя, но най безсрамно пускам тема за новата евридейка :) след малко ще стане ясна причината тази тема да изправари другата.

Семейството порастна с първо дете и иначе любимия седан Опел Омега Б, който ръждата бавно но сигурно стопява, ни стана малък. Дълго се чудех какво точно ми трябва. Не харесвам нови автомобили и трудно бих се прежалил за нещо от този век.

Гледах е34 комби като първа опция. Не се бях качвал на комби е34, а само на седан. Бях почти пред покупка на е34 комби, но след като се качих се оказа, че е огромна и тежка кола на която дори м52б28 и седи слабо. Не ме грабна като цяло. Голям седан е супер. По тромав, но за сметка на това комфорта при пътуване е много добър. Голямото комби, обаче, не ме спечели. Тежи с едни 200 кила над седана и се усещат. Отделно ми идва твърде голямо на този етап и вместо да ми носи комфорт с размера си по-скоро ще ме затруднява - по-трудно паркиране (жена ми също ще я кара тая кола), не можеш да стигнеш задната седалка. Отделно е34ката е автомобил който вероятно ще жаля твърде много, а това не е оферта за ежедневка.

Е46 комби беше най-логичния избор от гледна точка на размери, цена, поддръжка и възможност да се вземе кола с която да не се занимавам, а просто да карам. Но просто не можах да направя този компромис - не ми харесва и толкоз. Е36-цата е значително по-малка, но след като се повозих и разгледах е36 комби установих, че всъшност ми е напълно достатъчна на размери. Отделно в това комби големия 6-цилиндров мотор много по-пъргав. Покарах една доста изгнила 36ца 328и през лятото и ми допадна като модел.

Бях решил, че искам минимум 23ка задължително с шиби (любимата ми екстра) и естествено със здрави ламарини.

Един студен януарски ден реших да видя една кола която беше обявена от няколко месеца. Ники (nikito7) дойде с мен в ролята на будната съвест. Колата беше прилична от основните изисквания - нищо фрапантно по ламарини, но за сметка на това препръсквана за продажба. Мотора запали от раз студен и непален от месеци. Стабилни количества мунинг.. очаквано. Средна от към екстриа - малък борд, само предни ел. стъкла, полукожено рекаро със забележки. Края на 96та внос от Германия и не карана тук. Ясно беше, че е далеч от перфектна, но реших, че е моята кола и я напазарих. Нямам читави снимки от зимата и не мислех да правя тема.. Няколко от момента преди и след регистрацията:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До тук съм доволен. Не съжалявам изобщо за избора на модел - пасва ми перфектно, събираме се без проблем (нищо, че е малко комби хваща двойно повече багаж от Омегата). Има много дребни проблеми за оправяне: тонове немски тунинг от поколения тунингисти, прекъсваше в ниските - заспа след смяна на датчик разпределителен вал с помощ от Данчо (zoomer) за диагностиката.

Тааа стига общи приказки. Причината за темата е, че комбито е на посещение при Цецо. Естествено ръждата се оказа повече от това което ми се искаше да е. Най неприятната изненада е вода под мокета, която е била там дълго и е започнало гниене и отвътре навън на места.

Под пластмасовите прагове очаквах изненада, но се оказа че положението е сравнително добре:

Изображение

Изображение

Та толкова от мен. Давам думата на Цецо. Качвам първата поредица снимки от него които получих днес и ме мотивираха да пусна темата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Май 2017 22:01 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Дали ме мразят колите , че ги режа ? :hihi:

Нещо не си намирам 2-3 снимки , ама живи здрави , ето как изглежда задната част на прага , след подмяната на малко ламарина:

Изображение

По този ръб изскочи малко изненада:
Изображение
Изображение

Махнах битума на пода отляво , гледката е добра - няма да режа , само зачистване ще е , даже и на люспите... откъртват се много приятно и отдолу е лъскаво... не съм виждал такова нещо :) .
Изображение
Изображение

Наследството от Е30 и тук се е "издънило"
Изображение

Тази тапа веднага я усетих , че ми е съмнителна :D
Изображение

Стефчо ме помоли да се опитам (при мен няма опити - или го правя или не го правя) да изправя подгънатия ръб на веждата , поради опасност от проблем с покритията... такъв имаше , но в много начален стадий , а аз ще си имам и бояджийска работа в следствие на опитването :hihi:
Изображение
Изображение

Но беше неизбежно да съборя боята и кита по веждата , щото се оказа , че по лицевата част има изненади . То тая година не съм боядисвал нищо така че... Може и да ми се получи от 3тия път :hihi:

Утре (разгеле спряха дъждовете) ще се прехвърлям на дясната страна , където също няма да е скучно :) .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2017 11:52 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Евала Цецо :) не съм се и съмнявал, че ще се справиш с тези прагове. Ясно е, че няма как да не се пипне поне боята по челото им, а и тя просто си беше пръскана върху повърхностната ръжда и мизерии.. Щеше да е пъти по-добре ако не я бяха пипали изобщо ама за съжаление по нашите ширини така се продават автомобили.

Кажи за тез големите капачки само едната ли е за смяна? Гледам, че в Дару ги има налични и на сравнително поносима цена.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Май 2017 21:56 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Местя темата там, където и е мястото. ;)

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017 00:35 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Та така с Е36цата :hihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От десния праг:
Изображение

Изображение

Изображение
Изглежда снимка на направения преден край нямам... но то нищо интересно :hihi:

Обърнах и задна дясна вежда:
Изображение

На задния капак , имаше проблеми под уплътнението на стъклото , трудно , но се забелязват шуплите на снимките. Почистване с всичко възможно и после от уош праймъра на Сикенс , който ми донесе Стефчо, именно в такива места му е силата , в сравнение на цинковия спрей , който си ползвам.
Изображение

Изображение

Почистих и отвътре пода , уош праймъра и после епоксиден грунд.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Контролния спрей за водното шкурене , даде много добър цвят на пода :hihi:
Изображение

После правих опити да стана бояджия , но резултата ще го видите може би след като Стефчо си получи колата , стига да пожелае да си я вземе такава :D .
Изображение

Изображение

Изображение

Такива снимки имам... прага отдолу всичко добре , само че от светкавицата прави много ярък контрастта между синята база и останалия под и снимките не ме кефят , като се оцапа , Стефчо може да я снима и да покаже :hihi: .

П.П. За 20мин работа предимно около празния ход , редно ли е двигателя да приключи целия червен сектор на горивомера? И после що си карам москвича - 10,5/100 пропан бутан при 120-140км/ч :hihi: .


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2017 12:01 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Колата е вече при мен. Ръждите са тотално преборени и всичко изглежда идеално запечатано :thumbsup:

Признавам и аз, че не му се е получило боядисването на Цецо, но все пак не е бояджия и таз работа е в графа екстри :) Ще си я карам така за сега, не ме бърка. Далеч по-добре от измамния лъскав вид под който се криеше необработена повърхностна ръжда по веждите и т.н.

Направихме размяна - отидох с 30ката, която ще остане за оправяне на повърхностни ръжди по предната престилка преди да са станали не толкова повърхностни и добавяне на втори отвор като за климатик. Поне една снимка да бяхме направили на размяната ама на.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2017 12:10 
Offline
регенерат

Регистриран на: 19 Фев 2014 16:11
Мнения: 78
Да , една такава снимка щеше да придаде необходимия трийскаджийски дух на темата :) .

П.П. Тежка прокоба тегне над мен и без Е30 не оставам :))).


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2017 12:33 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Няма и изгледи да останеш, като знам колко са се наточили да идват при теб. :hihi:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2017 14:42 
Offline
Аватар

E30: E30 316i
Регистриран на: 15 Юли 2014 21:18
Пол: Мъж
Мнения: 176
Вчера в проливния дъжд десния леген на пода се напълни с над кило вода. Почти съм сигурен, че стана в паркирано състояние а не при газене на дълбиките локви. Т.е. тече някъде от горе. Не се вижда никаква стчека от никъдя. Няма мокро под таблото. Основен заподозрян са дренажите на шибидаха, ако някой знае на 36цата къде излизат да казва.

Една снимка от вчера ей така да има нещо :)
Изображение


Последна промяна steffgang на 05 Юли 2017 14:32, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2017 16:29 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Снимката не се вижда от потребители, които нямат регистрация в Гоогле.

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 3
 [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade