Дата и час: 28 Мар 2024 22:58

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018 18:43 
Offline
Аватар

E30: 318i
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2016 19:18
Пол: Мъж
Мнения: 120
Здравейте колеги. Да ви питам понеже летите ми джанти вече са с полиран борд искам да знам как да го съхраня без да матира или да почернее. Доколкото знам в кауфланд имало някаква паста с червена кола на етикета която предпазвала, днес в Stance групата в Facebook видях че има и някаква паста в тубичка от бриколаж която много хвалеха. Та интересува ме ако има някой (а то със сигурност има) който също кара с полирани бордове на джантите си с какво ги предпазва. Също така през колко време трябва да се обработват джантите - през месец или повече ? Отделно на това - има ли някъде в София автомивка на която работят със автошампоан (за предпочитане е ръчна автомивка) защото знам, че безконтактното също съсипва бордовете


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 08:17 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Не съм наясно с материята, но ще се опитам да поразсъждавам :D Ако си си полирал джантите, и след това, по никакъв начин не е нанесено покритие върху полировката, ще си ги полираш всяка седмица, просто алуминия много бързо патинира. Според мен, решението е лак след полировката, иначе се вкараваш в сериозен филм с едно постояно търкане и полиране. Не вярвам, тези пасти за които ти говорят, да имат някакъв предпазващ ефект, особено по нашите мръсни пътища. Ако колата ти е позьорка, за 2 изкарвания през седмица бива, ама при теб май не е така.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 10:58 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Виждал съм опити да се покрие борда с лак, но той много бързо се напуква и почва да се бели. Сега, не знам дали лаковете не са били подходящи или "майсторите" са били нефелни, но по-скоро е първото, т.е. лаковете искат някаква основа, различна от алуминий, за да се захванат. Може би съществува някакъв специален лак, който да хване върху алуминий, нямам представа.
Автомивки в София, които работят със шампоан - бол. Просто не трябва да им даваш да пръскат джантите с почистващ концентрат (както често правят), но тогава едва ли ще се навият да ти мият колата. Аз затова си мия Е30-ките сам.
Иначе колегата host е дал интересна информация в една друга тема.
host написа:
Renegade написа:
intruder написа:
Добре са станали!
Дано и да се запазят така, че тва полираното много капризно или поне на мен така ми идва ...

Полировчика е споменал за някаква скъпа паста (която се ползва от чопърджиите да си лъскат хромираните детайли по "струговете" си), която била много ефективна, ако се прилагала след всяко миене и подсушаване на джантата.

доказано работещ продукт е паста "PUMA" 318000
http://solingen-burgas.com/index.php?ma ... ts_id=1713

лично аз имам джанти с полиран борд на ежедневния си автомобил и въпреки, че са полирани преди години ако човек има желание (аз нямам) след 30мин обработка "на ръка" след мивка вадят блясък доволно, а ако след всяка мивка се прави са на огледало пак ... но трябва някой да клечи край колата, да не го мързи и да търка старателно и безжалостно

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 11:51 
Offline
Аватар

E30: 318i
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2016 19:18
Пол: Мъж
Мнения: 120
Моите не са лакирани защото повърхността е много гладка и няма как, а пък и лака се напуква и полза няма. Доколкото помня отгоре ги минаха с някаква паста за алуминий, но не помня каква точно и затова питам коя бихте ми препоръчали. По форумите сега чета за някаква восъчна паста която предпазвала от окисляване, но за всеки случай да питам и тук.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 14:43 
Offline

E30: 1987 318I M10B18
Местоположение: Търговище
Регистриран на: 27 Май 2013 19:01
Пол: Мъж
Мнения: 912
Във века на технологоийте сме, все ще има някакъв подходящ продукт. Потърси и в чужди сайтове.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 17:38 
Offline
Аватар

E30: 316 coupe alpineweiss
Местоположение: Ямбол,Niedersachsen
Регистриран на: 11 Юли 2013 01:32
Пол: Мъж
Мнения: 44
Моите ги полирах преди пет или шест години,не помня вече.Тогава имаше една запечатка Percenta ,някой от пауър форума я продаваше и първите две години ги минавах с нея и действаше,но не трябва да ги миеш с безконтактно.После вече спрях да ги запечатвам,ама и не карам повече от 1000 км на лято и вече за матирали леко,трябва на пролет да ги ги мина с паста да видя ще лъснат ли.Сега гледам,че ползват накава запечатка Poorboys ама нямам впечатления от нея,но мисля да я пробвам.Казват ,че е по добра от Percenta.
Преди
Прикачени файлове:
548157_491388427541549_308664740_n.jpg
548157_491388427541549_308664740_n.jpg [ 138.11 KiB | Прегледано 6712 пъти ]


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2018 18:41 
Offline
Аватар

E30: 318i
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2016 19:18
Пол: Мъж
Мнения: 120
michev написа:
Във века на технологоийте сме, все ще има някакъв подходящ продукт. Потърси и в чужди сайтове.


Аз по сайтовете виждам какво ползват хората също и на мен са ми казвали какво да използвам просто ми е интересно в нашия форум кой от коя паста е доволен пък и мисля ще е полезно за тези след мен които полират джанти да знаят как да ги съхранят :)

buck написа:
Моите ги полирах преди пет или шест години,не помня вече.Тогава имаше една запечатка Percenta ,някой от пауър форума я продаваше и първите две години ги минавах с нея и действаше,но не трябва да ги миеш с безконтактно.После вече спрях да ги запечатвам,ама и не карам повече от 1000 км на лято и вече за матирали леко,трябва на пролет да ги ги мина с паста да видя ще лъснат ли.Сега гледам,че ползват накава запечатка Poorboys ама нямам впечатления от нея,но мисля да я пробвам.Казват ,че е по добра от Percenta.


За пастата на Poorboys четох доста добри мнения иначе за безконтактното ясно ако трябва и пред блока с кофата и парцала ще мия колата не ми е проблем обаче 30ката си се кара редовно, не е само за събори и искам да знам как да предпазя борда защото ефекта е уникален, а седи много грозно като матира пък и не става всеки месец да минавам джантите със шкурка...
Някой може ли да даде мнение за тази паста понеже е една от вариантите на които съм се спрял пък и гледам че в Stance форума има бая доволни от нея
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A% ... vLKKHWbDwA


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2018 23:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
За да захване лак, повърхността не трябва да е идеално гладка, загледайте се в заводски "полираните" джанти, те са по-скоро като струговани, така се образуват малки каналчета и лакът се задържа. Към момента единственият що годе читав вариант за запечатване на полирана повърхност са керамичните покрития(например Керамик Про), но подобна процедура коства около 200лв. Всички останали персенти, бедни момчета(poorboys) и т.н. нищо не вършат :thumbsup:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 00:09 
Offline
Аватар

E30: 318i
Местоположение: София
Регистриран на: 27 Сеп 2016 19:18
Пол: Мъж
Мнения: 120
Утре ще обиколя магазините и ще видя коя ще взема. Най-вероятно ще пробвам тази на Autosol и ще споделя резултата тъй като в интернет се въртят доста положителни мнения за нея. Джантите така или иначе скоро няма да се слагат на колата колкото и да ми е мерак, но с тия снегове и сол + луга по пътищата само ще съсипя бордовете по-бързо. Май не съм качвал снимки на джантите та ще кача една-две за цвят :hihi:


Прикачени файлове:
19184260_1383002548432188_1369193982_n.jpg
19184260_1383002548432188_1369193982_n.jpg [ 24.06 KiB | Прегледано 6676 пъти ]
20428238_1424510240948085_1304775083_n.jpg
20428238_1424510240948085_1304775083_n.jpg [ 96.31 KiB | Прегледано 6676 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Полиран борд
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2018 17:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2012 16:31
Пол: Мъж
Мнения: 491
Като гледам как са полирани, спокойно ще хванат лак :hihi:

_________________
ц ч ш щ ю я


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 2
 [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade