Дата и час: 28 Мар 2024 22:32

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 21:52 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Мен ме е яд че не ги вързах към копчето докато беше разглобена колата,така само ми върти електромера :hihi:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 21:55 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
пуста дневна :hihi:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2013 05:56 
Offline

Регистриран на: 06 Фев 2013 13:44
Мнения: 13
Renegade написа:
Много тъпо... щото лятото при 36 градуса жега, за кво ми е да работи подгрев на огледала? :dunno:

единственото за което се сещам е дъжда. много е приятно в дъжд да са ти чисти огледалата


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013 22:32 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
Днес експериментирах. 15 ома идва твърде малко и огледалото се нагрява до ненужно висока температура. Може би съпротивлението е толкова на коли, където има електроника и подгрева работи само при определени обстоятелства или за определено време.
В случая, както е при Е30 постоянно включен, според мен трябва да се увеличи. Пробвах няколко варианта и най-много ми хареса с 30 ома, или идва около 7W мощност. Затопля се бързо и достатъчно да размрази или изпари вода. :thumbsup:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 12:50 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
Досега не съм имал никакви ядове с тази работна температура. При силно запотено стъкло е необходимо 2-3 мин за пълното изсушаване. При дъжд почти няма капки и веднага изсъхват... Чакам първия сняг да видим как ще е.... При е34 мисля, че се включва под определена температура навън автоматично и ръчно от копчето за задният прозорец. Много е важно двойно лепящото, което ще се използва. Препоръчвам само и единствено Теса. Евтините стават на дъвка и стъклото се отлепва яко. Тесата се стяга още повече при нагряване. Също така препоръчвам да се сложат по два пласта отгоре и отдолу на кантала. Така се отнема част от температурата и се заздравява "връзката" между стъклото и стойката му. А и когато колата работи на место температурата е една, а когато е в движение, температурата е много по-ниска.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 17:23 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
Моите ги направих с някакво тиксо, каквото намерих и за сега не са паднали :hihi:
28-29 Ома на огледало. По-бавно от при теб изсушават, но мисля, че пак върши страхотна работа :D
Ако не се справят добре зимата ще ги преправя. Поне монтажа и демонтажа е лесен и доста интелигентен за разлика от на други коли...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013 17:36 
Offline
S.T.A.L.K.E.R.

Регистриран на: 26 Сеп 2012 13:40
Пол: Мъж
Мнения: 548
При мен в началото държеше, ама като се постопли почнаха да се свличат от стойките по светофарите :hihi: Като сложих тесата, както бяха писали по форумите и всичко е 6 повече от половин година. Даже си наредих по-кадърно плетката и сложих с много малко по-дебел кантал и аз ги качих нейде до 20-тина ома.
Върти ми се идея да направя опит със стъклата от е46, защото са с мъртва зона и са същите на форма. Само от стойката им ще е трудно ваденето, че там е малко по-различно. :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2014 01:06 
Offline
Аватар

E30: м20
Регистриран на: 14 Мар 2013 21:48
Мнения: 16
Снимки за размисъл по темата.И впрочем да попитам някой моторче-механизъм(дясно) да му се намират с тези кабелчета че на мойте пластмасите май са заминали и вече трудно ще се хване друго огледало.А и също така как се сваля попринцип огледало какви са стъпките.
http://prikachi.com/images.php?images/25/7569025C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/27/7569027L.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2015 22:16 
Offline

E30: Touring М20В27 Touring M20B25
Местоположение: Софето
Регистриран на: 24 Апр 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 87
При оригиналната инсталация е вързано към захранването на огледалото,което е постоянно след запалване...разликата е фрапираща лятото огледалото не можеш да го пипнеш а зимата на -10 не можеш да разбереш че работи,въпроса е много двустранен мислил го да го направя да се включва при - температура,но има момент,че и лятото когато вали ти изсушава стъклата и виждаш перфектно а не на огромни капки....така че оргиналдъ... :smokin:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2015 09:11 
Offline
Dr.Tempomat
Аватар

E30: '90 Touring, '92 Convertible
Местоположение: Плевен
Регистриран на: 30 Дек 2012 09:04
Пол: Мъж
Мнения: 664
В.Стефанов написа:
Снимки за размисъл по темата.И впрочем да попитам някой моторче-механизъм(дясно) да му се намират с тези кабелчета че на мойте пластмасите май са заминали и вече трудно ще се хване друго огледало.А и също така как се сваля попринцип огледало какви са стъпките.
http://prikachi.com/images.php?images/25/7569025C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/27/7569027L.jpg

Tака като гледам, оригиналното има термо изключвател. Явно затова е свързано постоянно. Най-вероятно и точно той се поврежда и прекъсва веригата. Не е проблема в самия нагревател.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 2 от 2
 [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade