Дата и час: 28 Мар 2024 22:45

Time zone: Europe/Sofia




Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2013 01:09 
Offline
Психонавт

Регистриран на: 24 Ное 2013 18:32
Мнения: 156
Всеки се дразни на мизерията в нашата мила родина, на боклуците, под всякаква форма, налични във всеки град в различна степен (казаха нещо по новините, че в Русе било много чисто по улиците, за разлика от София :hihi: ), но повечето хора не допринасят с нищо към решаването на проблема. На мен винаги ми се е искало да направя нещо по въпроса, но ми се е струвало странно да обръщам толкова внимание на боклуците след като са навсякъде, камо ли да почна аз да ги чистя.
По едно време обаче започнаха да въртят някаква реклама по Зи-Рок (сиг. не само) за т.нар. "Зелена България" и т.н. (нещо, което все пак ми е на сърцето). Най-интересно от цялата история ми стана идеята, поне веднъж на ден да вдигнем от земята чужд отпадък. И колкото и странно да ми беше, започнах да го правя. Най-вече с пластмасови и найлонени отпадъци тъй като те са ми най-гнусни, а и при фасовете е малко сложно, но всъщност няма толкова значение какъв е боклукът. Важното е, че идеята е добра. Ако всеки се насилва да вдигне поне 1 чужд отпадък на ден (като за начало), това би означавало постепенно хората да започнат да се замислят повече за мръсотията навсякъде, да спрат да са част от проблема и да се превърнат в част от решението, като постепенно става все по-чисто навсякъде около нас. Да, в началото всички те гледат тъпо като започнеш да събираш боклуци от земята, но повечето хора и без това са си тъпи :finger: . Това е в кръга на шегата (до някъде), но без майтап като видя някой как си изхвърля фасовете или направо целия пепелник от колата на улицата и побеснявам.
В крайна сметка "Човек се равнява на това, което оставя след себе си" (сам си го измислих хехе 8-) ), но ако ние винаги оставяме само боклуци след себе си, тогава на какво ли наистина се равняваме?
Е, бихте ли вдигнали чужд отпадък от земята?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2013 01:10 
Offline
Биг Павар Брадър Мод
Аватар

E30: Convertible
Местоположение: София-Плевен
Регистриран на: 11 Мар 2013 20:38
Пол: Мъж
Мнения: 1489
Да

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2013 01:20 
Offline
Toruk Makto
Аватар

E30: 324td
Местоположение: София
Регистриран на: 25 Сеп 2012 20:44
Мнения: 5022
Аз колко "отпадъци" съм вдигал от земята, не е истина, но това е друга тема... :hihi:
Сега по-сериозно - инициативата е похвална, но все пак се отнася за чиста градска среда.
Относно природата, като мярка номер 1, аз спрях да ползвам хартиени носители и преминах на чисто електронни. Боли ме сърцето като си помисля, че едно дърво ще бъде отсечено заради един куп хартия за безсмислена бумащина! :bang:

_________________
Rider of Last Shadow

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2013 15:17 
Offline
Rework

E30: М42
Регистриран на: 23 Окт 2012 23:51
Пол: Мъж
Мнения: 398
Някъде из интернета гледах клипче рисувано : Една кола спира на средата на пътя отваря се вратата изхвърля си пепелника на земята затваря и заминава ... патрулка минава покрай него и заминава....
2-ра част : една кола спира с аварийни до кофа за смет излиза човече изхвърля си пепелника в кофата и патрулка спира и го глобява за неправилно спиране ...

ето как се изопъчава закона ... и реалноста е такава ... съвсем истинска ...

за хартиените фактури и касови бележки /само ако са гаранция за покупката ги взимам / иначе минавам без такива ... вестнечета и брошури за магазини отиват в кофа, която нося на вилата да си паля барбекюто ...

_________________
Няма невъзможни неща, има малоумни хора !

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2013 00:21 
Offline
Аватар

E30: 324td
Местоположение: Пазарджик
Регистриран на: 04 Яну 2013 20:52
Пол: Мъж
Мнения: 156
Не... :?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  Страница 1 от 1
 [ 5 мнения ] 

Time zone: Europe/Sofia


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by Renegade